Манчестър Юнайтед се поизпоти, но победи Бърнли

• манчестър юнайтед-
  • бърнли-
  • 3:1-
  • английска висша лига

"Червените дяволи" продължават да мечтаят догонване на първия в класирането - Манчестър Сити

Манчестър Юнайтед се поизпоти, но победи Бърнли - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Манчестър Юнайтед се наложи на собствен терен над отбора на Бърнли, в мача между двата тима от 32-ия кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" спечелиха с 3:1. В герой за състава се превърна Мейсън Грийнууд, който реализира две от попаденията за победителите.

Домакините се представят чудесно, след като в последните си шест срещи те спечелиха вече 5 пъти, при само една допусната загуба.

Джеймс Тарковски обаче върна интригата много бързо - само 120 секунди след инкасираното от отбора му попадение.

Феновете на Юнайтед трябваше да чакат до самия край на двубоя, за да видят как Мейсън Грийнууд бележи за втори път за 2:1. Това стана факт в 84-ата минута на сблъсъка.

Оказалото се и крайно 3:1 оформи Единсон Кавани, който се разписа в третата минута на даденото продължение.

Във временното класиране домакините се намират на втората позиция, с актив от 66 точки (на върха Манчестър Сити има 74 точки), докато гостите заемат 17-то място с 33 пункта.