ЦСКА загря за Левски с разгром над Монтана с 6:0

• монтана-
  • левски-

Срещата на "Българска Армия" беше генерална репетиция за Вечното дерби, което е в неделя

ЦСКА загря за Левски с разгром над Монтана с 6:0 - 1

ЦСКА победи Монтана с 6:0 в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Срещата на "Българска Армия" беше генерална репетиция за Вечното дерби, което е в неделя.

Домакините оправдаха очакванията, че ще излязат за убедителна победа. В днешния ден те демонстрираха подобрение в няколко елемента, сред които ефективността от статични положения, комбинативността във финалната третина и ясно изразената епизодична преса. Треньорското ръководство даде шанс на част от младите момчета, които записаха игрови минути.

Приятно впечатление направиха Феде Варела и Мено Кох, които вече намират своя ритъм в Борисовата градина.

ЦСКА започна отлично мача и поведе в 13-ата минута чрез Мено Кох. Новото попълнение отбеляза дебютния си гол с глава, след като засече отлично центриране на Варела от ъглов удар.

Вион удвои в 36-ата и при такъв резултат двата отбора се оттеглиха за почивка. През втората част ЦСКА се развихри и вкара нови 4 гола. Кери беше точен в 51-ата, а Матей заби ново попадение след ъглов удар в 75-ата. Именно ирландецът даде чудесна асистенция.

Влезлият като резерва Жорди Кайседо бе точен от дузпата в началото на добавеното време, а секунди по-късно оформи крайното 6:0 със силен удар от близка дистанция.