Манчестър Сити се потруди доста за победа над Астън Вила (ВИДЕО)

• манчестър сити-
  • висша лига-
  • астън вила

"Гражданите" стигнаха до обрат още до полувремето след голове на Фил Фодън и Родри

Манчестър Сити се потруди доста за победа над Астън Вила (ВИДЕО) - 1

Манчестър Сити победи Астън Вила с 2:1 като гост в мач от 32-ия кръг на Висшата лига. Джон Макгин изведе бирмингамци напред в резултата след само 20 секунди игра. "Гражданите" обърнаха още до полувремето след голове на Фил Фодън и Родри.

Двата тима завършиха срещата с по 10 души, след като Джон Стоунс и Мат Кеш бяха изгонени.

С успеха Сити вече има 77 точки на върха във временното класиране. Вила е 11-и с 44 точки.

Двубоят започна вихрено и още в 20-ата секунда домакините поведоха. Оли Уоткинс изведе Джон Макгин и той отклони топката към мрежата.

"Гражданите" натиснаха и стигнаха до гол в 22-ата минута. Тогава гостите сътвориха отлична комбинация, която Фодън превърна в гол.

Тимът на Пеп Гуардиола продължи да бъде по-активният отбор и стигна до втори гол в 39-ата минута. Тогава Родри засече с глава центриране на Бернардо Силва.

Малко преди почивката Манчестър Сити остана с 10 човека. Джон Стоунс влезе опасно в краката на Якоб Рамзи. След разглеждане на ситуацията съдията прецени, че влизането заслужава червен картон и изгони бранителя, което накара Гуардиола да беснее на страничната линия.

В 56-ата минута Мат Кеш също бе изгонен. Футболистът на Вила получи два жълти картон и пое преждевременно към душовете.