• английска висша лига

Възпитаниците на Стив Брус изиграха фантастично първо полувреме

Нюкасъл отнесе Лестър - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Нюкасъл изкова изключително гръмка победа с 4:2 като гост на Лестър в първия мач от 35-ия кръг на Висшата лига. По този начин „свраките“ почти сигурно си гарантираха участие във Висшата лига и през следващия сезон.

Възпитаниците на Стив Брус изиграха фантастично първо полувреме, в което вкараха два бързи и безответни гола чрез Джоузеф Уилок в 22-ата минута и Пол Дъмет в 34-ата след асистенция на Мат Ричи.

„Джордитата“ продължиха силното си представяне и през втората част, след като в 64-ата минута Калъм Уилсън направи резултата класически, а отново той покачи на 0:4 10 минути по-късно.

Едва в 80-ата минута, когато умората вече налегна гостите, „лисиците“ върнаха две попадения чрез Марк Оубрайтън и Ихеаначо в 87-ата.

С огромен принос за успеха е и стражът Мартин Дубравка, който се отличи с няколко фамозни спасявания.

Така Нюкасъл събра 39 точки, откъсвайки на 12 пред Фулъм, който е първия в опасната зона. Под тях са Уест Бромич Албиън с 26 и изпадналия вече Шефилд Юнайтед със 17.

Лестър от своя страна остава трети с 63 пункта, ала рискува да бъде изместен, ако Челси победи Манчестър Сити утре.