• серия а-
  • 4:1

Наполи отвя Специя - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Наполи дръпна с едни гърди пред конкуренцията в борбата за участие в Шампионската лига през следващия сезон. "Партенопеите" временно излязоха на втората позиция, след като спечелиха гостуването си на Специя с 4:1. По този начин селекцията на Дженаро Гатузо събра 70 точки, с които има минимален аванс, но и мач повече, спрямо Аталанта, Ювентус и Милан. Последните два клуба пък играят един срещу друг в неделната вечер.

Андрей Гълъбинов не записа минути за Специя, които не се спасиха от 17 загуба през кампанията.

Резултатът за гостите откри полякът Жиелински в 15-ата минута. Ди Лоренцо проби в наказателното поле на Специя, след което задължи своя колега да се разпише от непосредствена близост.

Неаполитанската преднина беше удвоена в 23-ата. Виктор Осимен се измъкна от последния в отбраната на домакините и сам срещу Иван Проведел реализира за 0:2. Нигериецът имаше възможността да оформи класиката 60 секунди преди почивката. Тромавата отбрана на Специя отново забрави за №9, който разстреля отблизо вратаря.

Силите на "бианконерите" стигнаха единствено за почетно попадение. В 64-ата 1:3 бе оформено от Роберто Пиколи. Гяси проби по фланга, след което центрира за Естевес. Алексис Мерет отрази подобаващо, но шанс за голова добавка се откри пред дебнещия Пиколи.

До края остана време да се разпише и резервата Ервинг Лозано. Мексиканският национал оформи крайното 1:4 след асистенция на Виктор Осимен.

В другия двубой, стартирал в 16 ч. българско време, Удинезе и Болоня направиха 1:1, като Валентин Антов остана на пейката на Болоня през целия мач.