• 1:0-
  • английска висша лига

Евертън излъга Уест Хем - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Евертън стигна до много важна победа с 1:0 при гостуването си на Уест Хем и завърза страшно много борбата за европейските квоти, които се раздават във Висшата лига.

"Карамелите" стигнаха до успеха с гол на Доминик Калвърт-Люин в 24-ата минута на двубоя от 34-ия кръг.

Уест Хем беше по-активният тим след почивката, но "чуковете" бяха най-близо до гола в 61-ата минута, когато крайният защитник Владимир Цоуфал удари страничната греда на вратата на гостите.

С успеха Евертън събра 55 точки, с които остава на осмо място в класирането, но е само на 3 точки зад Уест Хем, който е пети и с мач повече. До края на сезона във Висшата лига остават три кръга.