• дузпа-
  • лукаку

"Бианконерите" запазват шансовете си за класиране в Шампионска лига

Ювентус се бори със зъби и нокти и успя да победи новия шампион Интер - 1

Миналогодишният шампион Ювентус надви новия първенец Интер с 3:2 в дербито на предпоследния 37-и кръг в италианската Серия „А“ и влезе в топ 4 преди мача на Наполи срещу Фиорентина утре във Флоренция. Двата тима завършиха в намалени състави, след като първо в 55-ата минута Родриго Бетанкур бе изгонен с втори жълт и червен картон, а във втората минута от добавеното време съдбата му последва и Марсело Брозович от "нерадзурите".

Кристиано Роналдо (24) направи добавка след пропусната от него дузпа и даде преднина на „бианконерите“, а Ромелу Лукаку (35-дузпа) изравни с перфектно изпълнение от бялата точка. В добавеното време на първата част Хуан Куадрадо (45+3) даде нов аванс на домакините.

След почивката играта продължи да бъде равностойна, а в 83-ата минута Джорджо Киелини си вкара автогол за шок и ужас на тифозите на „старата госпожа“. Малко преди края на редовното време обаче Хуан Кудрадо (88-дузпа) донесе успеха на домакините, които излязоха на четвърта позиция със 75 точки и 2 повече от Наполи, който е с мач по-малко.

„Нерадзурите“ и остават на върха с 88 точки, след като отдавна си гарантираха титлата.