Вратарят на Ливърпул - Алисон, донесе изключително ценна победа на своя тим

• салах-
  • шампионска лига-
  • класиране-
  • висша лига

Резултатът бе 1:1, но в 96-ата минута стражът се включи при изпълнение на корнер и отбеляза

Вратарят на Ливърпул - Алисон, донесе изключително ценна победа на своя тим - 1

Ливърпул съхрани мечтата си за участие в Шампионската лига през следващия сезон след драматична победа над Уест Бромич Албиън с 2:1. Робсън-Кану даде аванс на домакините в 15-ата минута, а Мохамед Салах изравни в 33-ата. В шестата минута на добавеното време към срещата стражът на "червените" Алисон Бекер се включи в атака, за да засече с глава центриране от корнер на Александър-Арнолд.

Уест Бромич поведе в резултата в 15-ата минута, когато Перейра изведе Робсън-Кану, който технично насочи към далечния ъгъл на вратата на Алисон за 1:0.

Десетина минути след това Тиаго Алкантара намери с пас в наказателното поле Садио Мане, но изстрелът на нападателя на Ливърпул не бе точен. В 28-ата минута Джонстън без проблем спаси удар на Мохамед Салах. В 33-тата минута Мане се пребори за топката на границата на наказателното поле и чукна към Салах, който се разписа за 1:1. В 35-ата минута гостите можеха да стигнат до обрата Мане опита подаване с пета, топката се отклони от бранител на домакините и във Фирмино, който стреля силно, но топката срещна гредата.

В 42-рата минута Мане нанесе много добър удар от границата на наказателното поле, но Кайл Бартли успя да отклони топката с глава. В 49-ата минута Мане прати топката във вратата, но попадението правилно бе отменено заради засада. В 57-ата минута Салах стреля право в Джонстън. В 70-ата минута Бартли вкара отблизо. Попадението обаче не бе заради засада на Филипс, който пречеше на видимостта на Алисон. В 83-тата минута Александър-Арнолд си освободи пространство за изстрел, но прати топката над вратата.

В 96-ата минута вратарят на Ливърпул спаси мърсисайдци. След центриране от корнер Алисон, който се беше включил в атака, прати топката с глава във вратата на УБА.