• плейоф-
  • 1:0-
  • чемпиъншип-
  • английска висша лига

Двата тима стартираха в равностойно темпо и в първите минути на двубоя липсваха голови положения

Суонзи изкова ценен успех срещу Барнзли и мечтае за Висшата лига - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Суонзи записа важен успех с 1:0 като гост на Барнзли в първи мач от плейофите за влизане във Висшата лига. Уелският тим реализира попадение в заключителните минути на първото полувреме, което има дава отличен аванс преди реванша.

Двата тима стартираха в равностойно темпо и в първите минути на двубоя липсваха голови положения.

В 39-ата минута гостите откриха резултата. Андре Аю направи страхотен пробив, след което с красив изстрел реализира в десния ъгъл на Брадли Колинс.

В началото на втората част домакините имаха две отлични възможности да изравнят резултата. Карлтън Морис нанесе мощен изстрел от границата на наказателното поле, който бе блокиран отлично от Фредерик Уудман. Калъм Бритън достигна до отбитата топка, но и той бе отказан от вратарят на Суонзи.

В 68-ата минута Конър Хурихейн стреля от пряк свободен удар, но Брадли Колинс се намеси решително. Четири минути по-късно гостите имаха още една добра възможност. Джамал Лоу проби отлично в наказателното поле, след което нанесе изстрел, но топката прелетя над вратата.

Дълбоко в добавеното време Карлтън Морис можеше да донесе равенството на Барнзли, но изстрелът му попадна в напречната греда.

С постигнатия успех на Суонзи му трябва ново отлично представяне в събота, когато двата тима ще се изправят в реванша, за да се класира за финала на „Уембли“.