• нойхаус-
  • поулсен

Бундестимът имаше 16 голови положения, но отбеляза само едно попадение

Германия не успя да се справи с Дания в контрола - 1

Германия и Дания завършиха при резултат 1:1 в приятелски мач, игран в Инсбрук (Австрия) след 16:5 голови положения и 5:1 точни удари в полза на Бундестима.

Германците първи имаха възможност да открият резултата. Томас Мюлер се измъкна от пазача си и стреля в 14-ата минута, но вратарят на Дания показа отличен рефлекс. В края на полувремето Серж Гнабри удари напречната греда с удар от границата на наказателното поле.

Минути след почивката желаният от Байерн (Мюнхен) - Флориан Нойхаус откри резултата след разбъркване в наказателното поле на Дания.

Скандинавците стигнаха до равенството в 71-ата минута, когато Юсуф Поулсен се измъкна в наказателното поле и се възползва от пас на Ериксен, за да се разпише за 1:1.

Йошуа Кимих удари гредата на Дания четвърт час преди края, а съперникът имаше претенции за дузпа в 83-ата, но реферът замълча.

Следващата приятелска среща на Германия по пътя към Евро 2020 е на 7 юни срещу Латвия.