Левски отново загуби - този път от Ботев (Враца)

• efbet лига

„Сините“ изнесоха плачевна продукция и отново разочароваха феновете си

Левски отново загуби - този път от Ботев (Враца)  - 1
Снимка: Антон Узунов

„Ботев“ (Враца) победи „Левски“ с 2:0 в двубой от втория кръг на шампионата. В 5-та минута Дориан Бабунски даде преднина на домакините, а в 58-ата отново той удвои.

Футболистите на „Левски“ нямаха чисти положения до 20-та минута и не успяваха да достигнат до ситуация за гол пред вратата на Красимир Костов.

В 21-та минута Билал Бари вкара топката във вратата на „Ботев“ след центриране от пряк свободен удар. Нападателят обаче бе зад защитата и бе отсъдена засада. Впоследствие проверката с ВАР потвърди правотата на съдийското решение.

Мирослав Маринов застраши вратата на „Левски“ в 33-та минута, когато Христос Шелис сбърка при изнасянето на топката. Маринов пресече паса и напредна. Изстрелът му бе добър, но Михайлов плонжира и изби в ъглов удар.

„Сините“ получиха правото да изпълнят дузпа в 38-та минута. Здравко Димитров бе свален на тревата след контакт с Мартин Николов. Съдията не отсъди нищо, но получи помощ от ВАР, след което даде 11-метров наказателен удар. Борислав Цонев застана зад топката, но Красимир Костов реагира и спаси неговия удар.

В началото на втората част Борислав Цонев напусна контузен за сметка на Андриан Краев.

В 58-та минута Георги Александров извърши фаул срещу Бабунски в наказателното поле. Станимир Тренчев отсъди 11-метров наказателен удар и потърпевшият реализира за 2:0.

Здравко Димитров опита да намали за „Левски“ в 73-та минута, когато имаше добра възможност от пряк свободен удар, но изстрелът му се отби в стената и излезе в ъглов удар.

До края „сините“ упражниха натиск, но до нови голове не се стигна.