• бароан-
  • цонев

"Канарчетата" спечелиха с 3:1

Ботев Пловдив спря устрема на Левски - 1

Ботев (Пловдив) срази Левски с 3:1 в мача им от петия кръг на efbet Лига. Тодор Неделев (45+4-дузпа) даде аванс на "канарчетата", а в 65-ата минута Симеон Славчев си вкара автогол и го удвои, след което Антоан Бароан (75) направи разликата класическа. Радослав Цонев (80-дузпа) пък оформи крайния резултат.

Мачът започна динамично с атаки и към двете врати по фланговете. Още в 4-ата минута Антоан Бароан имаше шанс да обстрелва вратата на Николай Михайлов от точката на дузпата след балонно центриране, но ударът му мина встрани. Пет минути след това Симеон Славчев стреля опасно с глава, но топката бе спряна от неговия съотборник Мартин Петков по пътя към вратата на Аргилашки.

В 13-ата минута Рабей засече центриране от корнер, а Михайлов изби и топката попадна в Антоан Бароан, който отблизо я прати във вратата, но голът не бе признат след намесата на ВАР и отсъдена засада. Натискът на домакините продължи и в 19-ата минута Михайлов отрази с вещина далечен удар на Тодор Неделев. "Сините" също имаха шанс в 28-ата минута, когато Георги Миланов шутира от далечна дистанция, но Георги Аргилашки се намеси и изби топката в корнер. Шест минути по-късно Христос Шелис бе най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на "канарчетата", но шутира над вратата.

В добавеното време на първата част Па Конате се измъкна зад защитата на гостите и бе задържан за фланелката от Патрик-Габриел Галчев. Съдията Ивайло Стоянов посочи ялата точка за дузпа и изгони футболиста на Левски с директен червен картон, а решението му бе потвърдено и след разглеждане на ситуацията с VAR. Тодор Неделев пък не сгреши от 11-метровия наказателен удар за 1:0, след което двата тима се оттеглиха на почивка.

Левски можеше да изравни пет минути след началото на втората част, но Георги Аргилашки отрази с блестяща намеса силен удар на Мартин Петков от далечна дистанция. Три минути по-късно Филип Филипов бе изведен по дясното крило, но след удара му Ники Михайлов боксира топката. Домакините продължиха да натискат и Емануел Току отправи силен удар, който отново бе спасен с крак от Михайлов.

В 59-ата минута Христос Шелис се намеси решително при удар на Филип Филипов, който се пребори за топката пред наказателното поле и навлезе в него. Четири минути след това Радослав Цонев шутира от пряк свободен удар, даден за нарушение на Дилан Мертенс срещу Здравко Димитров, но не уцели вратата. В 65-ата минута Па Конате се справи с Иваайло Найденов на левия фланг и центрира балонно в наказателното поле, където Симеон Славчев не се намеси умело и с глава си вкара автогол за 2:0. В 71-ата минута домакините искаха дузпа за влизане на Шелис в краката на Димитър Тонев. След преглеждане на ситуацията от VAR не се стигна до изпълнение на 11-метров наказателен удар. Четири минути след това Тонев центрира отляво, Бароан изпревари Иван Горанов и се разписа за 3:0.

В 79-ата минута Левски получи шанс да изпълни дузпа за нарушение на Филип Филипов срещу Здравко Димитров, който показа добра техника и се измъкна много добре между двама защитници на „канарчетата“. Радослав Цонев не сгреши от бялата точка и вкара за 3:1. В добавеното време Христос Шелис първо се опита да скъса фланелката и шортите на Антоан Бароан, а после го избута в гръб, но не получи втори жълт картон. В последните секунди Радослав Цонев шутира по земя от пряк свободен удар, а Георги Аргилашки хвана топката.