Виляреал изпусна да победи шампиона Атлетико Мадрид

• суарес-
  • манди

Двата тима завършиха наравно - 2:2

Виляреал изпусна да победи шампиона Атлетико Мадрид - 1

Шампионът Атлетико (Мадрид) изненадващо завърши 2:2 у дома с Виляреал в мач от третия кръг на испанската Ла Лига.

През първата част двата тима не успяха да си вкарат гол на „Уанда Метрополитано“, но скоро след почивката Ману Тригерос (52) изведе гостите напред в резултата след пас на Йереми Пино.

Луис Суарес (56) бързо изравни след подаването на Анхел Кореа, но нидерландецът Арнаут Грьоневелд (74) даде нов аванс на „жълтата подводница“ след втора асистенция на Йереми Пино. В 95-ата минута Аиса Манди си вкара автогол и подари точката на „дюшекчиите“, които направиха първа грешна стъпка за сезона.

След равенството Атлетико има 7 точки, изравнявайки се по този показател с лидера Реал (Мадрид), Севиля, Валенсия, Барселона и Майорка. Виляреал е десети с 3 точки.

В други мачове от кръга Осасуна спечели драматично с 3:2 при визитата си на Кадис, а Райо Валекано разби Гранада с 4:0, като и двата тима записаха първи победи за сезона.