• контрола

Заралии отстъпиха с 1:3

Берое падна от Арда в контрола  - 1
Снимка: beroe.bg

Берое загуби с 1:3 от Арда в контролна среща, играна на Спортна база "Берое". Жуниньо откри резултата, а Фал изравни. Автогол на Бакер и попадение на Йорданов от дузпа дадоха нови два гола преднина за гостите.

Гостите имаха първото сериозно положение в мача и то дойде още в първата минута, когато Йорданов излезе сам срещу Бакер, но стражът отрази удара на нападателя.

Серкан Юсеин пробва да прехвърли излезлият Караджов с удар от центъра в 3. минута, но вратарят на гостите със сетни усилия успя да избие в корнер.

Резултатът бе открит в 7 минута, когато Бакер не успя да изчисти добре една топка, тя се удари в тялото на Жуниньо и влезе в мрежата - 0:1

"Берое" изравни пет минути по-късно, когато Божидар Пенчев центрира в наказателното поле, а Фал прати топката в мрежата след удар с глава.

В 15. минута Жуниньо излезе на стрелкова позиция, но Бакер спаси.

В следващите минути играта бе равностойна и нямаше сериозни опасности.

В 28. минута Кукула бе изведен зад отбраната и щутира, но Караджов се намеси и отрази удара.

Две минути след това "Арда" отново излезе напред в резултата. Топката бе центрирана остро от левия фланг, а Бакер не успя да се намеси добре и топката влезе в мрежата - 1:2

В 35. минута Кукула стреля с глава, но не намери очертанията.

Фал също пробва удар с глава в 42. минута, но Караджов улови.

Минута след това Юсеин отправи удар от границата на наказателното поле, но право в ръцете на вратаря.

Второто полувреме започна с равностойна игра и без сериозни положения пред някоя от вратите.

"Берое" организира две добри атаки, завършили с центриране, но Симеонов се намеси.

Юсеин стреля от пряк свободен удар в 55. минута, но вратарят на "Арда" не бе затруднен.

Три минути след това Али проби и намери Фал в пеналта. Нападателят овладя и стреля, но топката мина на метър от гредата.

В следващата ситуация Кукула нахлу в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но Симеонов спаси.

В 58. минута Йорданов бе съборен в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшият и реализира за 1:3

Илиян Стефанов отправи удар от дистанция три минути по-късно, но не намери очертанията.

В 63. минута Мартин Камбуров стреля от пряк свободен удар, но топката рикошира в тялото на Тунгара и излезе в аут.

Минута след това Йорданов пробва прехвърлящ удар от ъгъла на наказателното поле, но не намери рамките на вратата.

Играта бе твърде накъсана в следващите минути и нямаше сериозни ситуации за попадение.

Георгиев шутира от дистанция в 78. минута, но топката мина над вратата на Гошев.

До края на срещата двата тима намалиха темпото и играта бе предимно в средата на терена. Така "Берое" загуби от "Арда" в контролна среща с 1:3

Берое - Арда 1:3

Голмайстори: 0:1 Жуниньо 7′, 1:1 Фал 12′, 1:2 Бакер (авт) 30′, 1:3 Йорданов 58′

Берое: Нордин Бакер (35′ - Генадий Ганев, 62′ - Иван Гошев), Александър Василев (62′ - Кийлън Лебон), Георги Динков (75′ - Мирослав Енчев), Омар Сако (46′ - Камен Хаджиев), Джуниет Али, Серкан Юсеин, Божидар Пенчев, Симеон Мечев (46′ - Александър Цветков), Илиян Стефанов (62′ - Христо Митев), Кукула (62′ - Мартин Камбуров), Алиун Фал (62′ - Абубакар Тунгара).

Арда: Караджов, Рубежич, Петков, Георгиев, Желев, Котев, Юруков, Коконов, Йорданов, Тилев, Жуниньо