• евроволей 2021

Немците продължават на 1/4-финал, където ще срещнат отбора на Италия.

Германия надигра и изхвърли слаба България от Евроволей 2021 - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Националният отбор на България отпадна от европейското първенство по волейбол за мъже. Момчетата на Силвано Пранди загубиха от Германия с 1:3 (14:25, 25:18, 19:25, 22:25) на 1/8-финал, който се игра в Острава (Чехия) пред 625 зрители в "Остравар Арена".

Германия продължава на 1/4-финал, където ще срещне Италия.

По рано днес „Скаудра адзура“ отстрани безпроблемно Латвия с 3:0 гейма.

Двубоят Германия — България започна напълно равностойно до 4:4. Германците поведоха с 9:6, след като само една точка от Тодор Скримов бе реализирана за България без грешка на Бундестима. Германия поведе с 13:8 и Силвано Пранди взе прекъсване за България. Денис Калиберда атакува технично и Германия поведе с 16:9. Силвано Пранди взе второто си прекъсване в първата част. Мориц Карлицек изведе Германия напред с 18:9. Денис Калиберда атакува отлично по диагонала от зона 4 и 20:11. Стефан Чавдаров успя да върне една точка с атака през центъра - 12:20. Двоен блок спря атаката на Цветан Соколов - 12:21. Алекс Грозданов прокара трудна топка през центъра - 13:21. Поредна успешна атака на Алекс Грозданов - 14:22. Цветан Соколов не можа да отиграе в атака трудна топка и Германия стигна до геймбол при 24:14. Германия спечели първата част с 25:14.

Стефан Чавдаров остана на игрището в началото на втората част. Алекс Грозданов изведе България напред с мощна атака през центъра. Ас на Цветан Соколов и 3:1. Георг Гроцер сгреши началния си удар и 4:2 за България. Цветан Соколов атакува успешно по правата от зона 2 за 5:3. България поведе със 7:4, след като Георг Гроцер настъпи линията за атака. Отлична атака в центъра на Стефан Чавдаров - 8:5. Ас на Стефан Чавдаров и 10:6. Андреа Джани взе прекъсване за Германия. Мориц Карлицек намали до 11:13. Единична блокада на Антон Бреме срещу пайп на Тодор Скримов - 14:12. Стефан Чавдаров атакува по пръстите на германската блокада - 16:13. Контраатака на Алекс Грозданов и 17:13. Андреа Джани взе второто си прекъсване във втората част. Отлична комбинация Георги Сеганов - Алекс Грозданов - 19:14. Тодор Скримов атакува точно по диагонала от зона 4 - 20:15. Сервис в мрежата на Мориц Карлицек и 21:16 за България. Троен блок спря атака на Георг Гроцер. България стигна до геймбол след блокада на Мартин Атанасов - 24:17. Успешна атака на Мартин Атанасов и България спечели втората част с 25:18.

България поведе с 2:1 в началото на третата част след успешна така на Цветан Соколов. Германия поведе с 9:6, след като бе отсъдена бъркана топка на Георги Сеганов. Силвано Пранди взе прекъсване за България. Двоен блок на Алекс Грозданов и Цветан Соколов - 8:9. Страхотна двойна блокада на Алекс Грозданов и Цветан Соколов - 9:9. Успешен пайп на Мартин Атанасов - 10:11. Ас на Георг Гроцер и 13:10 за Германия. Атака на Георг Гроцер от зона 2 и 14:10 за Бундестима. Силвано Пранди взе прекъсване за България. Тодор Скримов атакува в аут и германците дръпна с 6 точки при 16:10. Аспарух Аспарухов замени Тодор Скримов. Цветан Соколов атакува успешно за 11:16. Георг Гроцер атакува мощно по правата от зона 2 за 20:13. Успешен пайп на Аспарух Аспарухов - 14:20. Георг Гроцер атакува по блокадата за 22:15. Сервис в аут на Цветан Соколов - 16:23. Аспарух Аспарухов би сервис в аут и Германия стигна до геймбол при 24:17. Мартин Атанасов отигра технично в атака за 18:24. Единична блокада на Георги Сеганов - 19:24. Алекс Грозданов би сервис в аут и Германия спечели третата част 25:19.

България дръпна с 4:1 в началото на 4-ия гейм. Георг Гроцер би начален удар в аут 5:2. Ас на Георги Сеганов - и 7:3 за България. Андреа Джани взе прекъсване за Германия. Цветан Соколов атакува мощно по правата от зона 4 - 8:4. Стефан Чавдаров спря с блокада атака на Георг Гроцер - 9:4. Цветан Соколов атакува технично от зона 2 - 10:5. Ас на Мориц Карлицек - 12:13. Втори пореден ас на Мориц Карлицек доведе до равенство при 13:13. Силвано Пранди взе прекъсване за България. Рубен Шот би сервис в аут и България поведе с 15:14. Две поредни успешни блокади на Георг Гроцер срещу атаки на Тодор Скримов и Германия поведе с 18:16. Силвано Пранди взе второто си прекъсване в гейма. Тодор Скримов атакува технично за 17:18. Тодор Скримов атакува в аут и 17:19. Тобиас Крик спря с блокада атака на Цветан Соколов - 17:20. Аспарух Аспарухов замени Тодор Скримов - 17:21. Владимир Станков замени Георги Сеганов. Мариц Карлицек игра с двойната блокада на България за 22:18. Алекс Грозданов атакува през центъра за 19:22. Нова атака на Мариц Карлицек и 23:18. Мартин Атанасов отигра успешно в атака за 20:23. Андреа Джани взе прекъсване за Германия. Владимир Станков би сервис в аут и Германия стигна до мачбол при 24:20. Успешен пайп на Аспарух Аспарухов - 21:24. Ас на Мартин Атанасов - 22:24.