• локомотив (пловдив)-
  • левски-
  • 2:2-
  • efbet лига

"Сините" на два пъти излизаха напред в резултата, но и в двата случая футболистите на Александър Тунчев успяваха да изравнят

В повторния дебют на Мъри: Локомотив (Пловдив) и Левски си разделиха по една точка - 1
Снимка: dsport

Локомотив (Пловдив) и Левски изиграха драматичен мач и завършиха при равенство 2:2 в двубой от седмия кръг на efbet Лига. "Сините" откриха резултата в заключителните минути на първото полувреме с гол на Борислав Цонев, но "черно-белите" изравниха с попадение на Георги Минчев (73). Три минути по-късно Георги Миланов с великолепен изстрел отново изведе гостите напред, а "смърфовете" отново възстановиха равенството чрез Димитър Илиев.

По този начин Станимир Стоилов не успя да дебютира с успех начело на "сините" и със спечелената една точка не успя да се изкачи нагоре в таблицата и остава на деветото място. От своя страна Локомотив (Пловдив) и при шестия си опит не записа победа от началото на сезона и остава на дъното в класирането само с две точки.

"Сините" стартираха агресивно и още във 2-ата минута Билал Бари подаде към Борислав Цонев, който стреля от границата на наказателното поле в ръцете на Илко Пиргов.

Гостите продължиха да са по-активния тим, но защитата на "черно-белите" успя да се справи с първоначалния натиск.

Постепенно домакините упражниха натиск и в 15-ата минута Парвиз Умарбаев изведе Конър Руан в наказателното поле. Англичанинът центрира остро по земя, но Гьоко Зайков решително изчисти в ъглов удар. Умарбаев центрира от корнера на първа греда, където Олексей Биков нанесе изстрел с глава, но Николай Михайлов решително изби, след което Бирсент Карагарен падна след съприкосновение с Андриан Краев, но главният съдия Никола Попов не посочи бялата точка.

Малко след това капитанът на "сините" отново се намеси решително след изстрел на Бирсент Карагарен в близкия ъгъл.

В 24-ата минута Борислав Цонев центрира остро в наказателното поле от фаул, където Гьоко Зайков стреля с глава, принуждавайки Илко Пиргов да избива с една ръка в ъглов удар. Малко след това стражът на "смърфовете" улови изстрел на Цонев в близкия ъгъл.

Локомотив (Пловдив) отговори със солова акция на Бирсент Карагарен, след което отправи изстрел в далечния ъгъл, но топката премина покрай вратата.

Двата тима показаха много агресия, а високата преса упражнявана на моменти от домакините затрудняваше гостите при изнасянето на топката.

В 37-ата минута Левски откри резултата. Георги Миланов центрира в наказателното поле, където Здравко Димитров от трудна позиция стреля с глава, принуждавайки Илко Пиргов да се намесва решително, но топката остана в полето, където Борислав Цонев бе най-съобразителен и отблизо реализира. Ситуацията бе разгледана с ВАР в продължение на две минути, след което главният съдия Никола Попов зачете попадението.

До края на първото полувреме двата тима не успяха да материализират атаките си, а нервите в няколко моменти взеха връх и главният съдия декорира играчи и от двата тима с жълти картони.

Локомотив (Пловдив) стартира по-агресивно втората част и в 47-ата минута Николай Михайлов решително изби топката влизаща под гредата в ъглов удар след изстрел на с глава на Милош Петрович.

Двата отбора действаха на високи обороти през второто полувреме. В 52-ата минута Парвиз Умарбаев стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата.

Тимовете заформиха здрава битка в средата на терена и в следващите минути липсваха голови опасности пред една от двете врати. В 70-ата минута официалният си дебют за Левски направи Димитър Костадинов, който се появи на мястото на голмайстора Борислав Цонев.

В 73-ата минута Локомотив (Пловдив) възстанови равенството, след като защитата на "сините" допусна грешка при подреждането. Йосип Томашевич свали на далечната греда, където Бирсент Карагарен преодоля Николай Михайлов, а на голлинията Георги Минчев реализира отблизо.

Три минути по-късно "сините" отново бяха напред в резултата. Георги Миланов преодоля двама съперници, след което с красив изстрел в горния ляв ъгъл реализира.

Голеадата продължи и малко по-късно домакините отново възстановиха равенството. Йосип Томашевич центрира на близката греда, където Димитър Илиев технично с левия крак реализира.

Малко по-късно домакините можеха да стигнат до успеха, но Николай Михайлов направи решаващо спасяване, избивайки топката в ъглов удар след изстрел на Артур Крачун. В последната минута от добавеното време Петър Витанов стреля от границата на наказателното поле, пращайки топката в левия страничен стълб.

Дълбоко в добавеното време на двубоя главният съдия Никола Попов прегледа с ВАР ситуация, в която Олексий Биков настъпи Андриан Краев при единоборство, след което му показа жълт картон.

Във финалните секунди на мача Марин Петков центрира успоредно на голлинията, но от изгодната позиция нямаше кой да засече и това бе всичко за този двубой.