• 4:0

Селекцията на Лучано Спалети остава единствената, която е с пълен точков актив от началото на сезона в Серия А

Наполи продължава да изумява с представянето си - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Отборът на Наполи продължава наказателната си акция в Серия А. Селекцията на Лучано Спалети остава единствената, която е с пълен точков актив от началото на сезона. Тази вечер "партенопеите" се развихриха при гостуването си на Сампдория, разбивайки "моряците" с 4:0.

Интрига на "Луиджи Ферарис" нямаше, защото трите точки бяха изковани още до полувремето. Резултатът бе открит в 10-ата минута, след като Виктор Осимен получи асистенция от Лоренцо Инсине и не остави шанс на Аудеро.

№24 на неаполитанци не спря да раздава асистенции, като в 39-ата минута Фабиан Руис удвои тяхната преднина.

И ако хората на Роберт Д"Аверса имаха надежди, че ще променят нещо след паузата, то плановете им се провалиха с гръм и трясък в 50-ата минута. Чъки Лозано изведе Осимен сам срещу Аудеро и рекордната покупка на Наполи не сгреши за 0:3.

Крайното 0:4 бе оформено в 59-ата минута от Жиелински. До края Самп стигна до почетен гол, но точният изстрел на Антонио Кандрева беше отменен след намеса на ВАР.

В следващия кръг Наполи приема у дома закъсалия тим на Каляри. Сампдория гостува на неубедителния до този момент Ювентус.