Гришо започна с трудна победа в Сан Диего

• тенис на корт-
  • сан диего

Българинът пребори унгареца Мартон Фучович с 6:3, 1:6, 7:5

Гришо започна с трудна победа в Сан Диего - 1

Най-добрият български тенисист, Григор Димитров, успя да пребори унгареца Мартон Фучович с 6:3, 1:6, 7:5 след много тежка битка в първия си мач на турнира в Сан Диего.

Родният тенисист започна с убедителен гейм за старт на мача, надявайки си, че така ще продължи и занапред. Съперникът изравни скоропостижно. Двамата продължиха да не изпитват особени затруднения при началния си удар, а резултат стана 4:3 за Гришо.

При този резултат обаче родния тенисист натисна педала на газта и завърши първата част. Първо той направи пробив на 30, изпускайки една точка за пробив, а в деветия гейм затвори сета с втората си възможност - 6:3.

Втората част обаче далеч не приличаше на първата, а българинът срещна сериозни затруднения. Фучович започна далеч по-агресивно и стигна до аванс от 3:0, пробивайки сервиса на Димитров.

След размяна на по един сервис гейм унгарецът затвърди пълното си превъзходство, за да направи нов пробив и да поведе с 5:1, преди да затвори и комфортно сета, оставяйки на родния играч да стигне до само един гейм.

В третата част нещата отново започнаха доста равностойно, като двамата тенисисти удържаха подаването си за 2:2. Статуквото не се промени особено в следващите три гейма, а родният състезател успя да взема сравнително леко подаванията си.

Двамата тенисисти продължаваха да не могат да се изненадат в третия сет, като нещата вървяха стремглаво към тайбрейк. Григор накара съперника си да сервира за оставане в мача при 6:5, при което пред българина се откри златен шанс. Той стигна до два мачбола и макар, че унгарецът спаси първия, при втория вече нямаше какво да стори и така Гришо стартира с трудна, но сладка победа.