Sofia Open: Крайнович спечели сръбския дуел на осминафиналите

• четвъртфинал

29-годишният Крайнович записа втори пореден убедителен успех в българската столица

Sofia Open: Крайнович спечели сръбския дуел на осминафиналите - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Сърбинът Филип Крайнович се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка от сериите ATP 250 в София с награден фонд 481 270 евро.

Поставеният под №5 Крайнович победи сънародника си Ласло Джере с 6:3, 6:0 за 73 минути на Централния корт в зала "Арена Армеец".

Двубоят започна много оспорвано, но след 3:3 постепенно 37-ият в света пое изцяло инициативата и със серия от девет поредни гейма достигна до първия си четвъртфинал в Тура от края на юли.

29-годишният Крайнович записа втори пореден убедителен успех в българската столица, като е загубил общо шест гейма в надпреварата досега. Следващият съперник на сърбина ще бъде Камил Майхжак (Полша), "щастлив губещ" от квалификациите.