• цска-
  • царско село-
  • 2:1-
  • efbet лига

Още в самото начало на второто полувреме ЦСКА остана с човек по-малко след спорен втори жълт картон на Жеферсон

С човек по-малко и в самия край ЦСКА взе трите точки срещу Царско село - 1
Снимка: cska.bg

ЦСКА победи отбора на Царско село с 2:1 в мач от десетия кръг на Първа лига, игран на стадион "Арена Царско село".

В 18-ата минута момчетата на Стойчо Младенов стигнаха до първата си чиста ситуация за откриване на резултата, когато Вилдсхут стреля по земята, но вратарят на Царско село Георгиев плонжира и спаси.

Малко преди да изтече половин час игра пък Варела центрира към Ахмедов, нападателят засече, но не успя да уцели целта.

Веднага след това и Варела пробва мерника си, но топката отново не попадна във вратата.

Още в самото начало на второто полувреме ЦСКА остана с човек по-малко след спорен втори жълт картон на Жеферсон. Бразилецът получи две официални предупреждения в рамките на 3 минути и напусна терена.

Стойчо Младенов реагира и пусна в игра Георги Йомов, Карло Мухар и Пламен Гълъбов на местата на Варела, Вилдсхут и Турицов. Триото даде импулс в играта на ЦСКА и в 55-ата минута Амос Юга направи 1:0 с мощен шут от границата на наказателното поле.

В 68-ата минута Мухар можеше да удвои преднината на "армейците", но силният му удар от дистанция бе отразен от вратаря на домакините. Пропускът бе наказан от съперника, който в една от следващите си атаки направи 1:1 след гол на Лукас Диас, който излезе сам срещу Бусато.

ЦСКА продължи да атакува и да търси победата и в последната минута Калоян Кръстев и направи страхотен индивидуален пробив, но стражът на домакините успя да спаси. В продължението на срещата логичното се случи, когато Карло Мухар бе най-съобразителен в наказателното поле и с първия си гол с червената фланелка донесе победата на своя тим. Така "червените" записаха напълно заслужена победа и продължават да бъдат единствения отбор в Първа лига, който все още е непобеден.

Следващият мач на ЦСКА е на 16 октомври (събота), когато на стадион "Българска армия" гостува Ботев (Пловдив). Двубоят е с начален час 20:15 часа.