• португалия-
  • рекорд-
  • голове-
  • катар

Роналдо откри резултата в 37-мата минута след подаване на съотборника му в Манчестър Юнайтед Диого Далот

Роналдо продължава да чупи рекорди - 1

Кристиано Роналдо продължава да троши рекорд след рекорд, след като вкара първия гол за победата на Португалия с 3:0 над Катар в контрола, която се игра във Фаро/Луле.

Роналдо откри резултата в 37-мата минута след подаване на съотборника му в Манчестър Юнайтед Диого Далот. За нападателя това бе гол номер 112 в международни мачове, Катар е 46-ият опонент, на който той вкарва. И двете постижения са рекордни в историята на футбола.

Роналдо обаче бе сменен още на почивката, за да запази сили за важния мач с Люксембург във вторник. Това обаче не спря устрема на Португалия и домакините стигнаха до още два гола през второто полувреме. Техни автори станаха Жозе Фонте и Андре Силва.