• грозни сцени

Грозни сцени по футболните терени на Европа

Хулигани опетниха мачове в Лондон и Тирана - 1
Снимка: БГНЕС/ EPA

Грозни сцени по трибуните помрачиха две от световните квалификации за Катар 2022. Сблъсъкът между Англия и Унгария отново не премина спокойно. На "Уембли" стотици унгарски хулигани се сбиха със стюарди и полиция в средата на първото полувреме на мача. Доста от привържениците бяха изведени, имаше и много задържани, предаде bTV.

Наскоро "маджарите" отнесоха наказание от 2 мача без публика заради расистки скандирания. Не става ясно дали поведението на гостуващата агитка е реакция на санкцията от ФИФА. Срещата в Лондон завърши 1:1, след като унгарците поведоха с гол от дузпа на Роланд Шалай в 24-ата минута. Джон Стоунс изравни в 37-ата.

Междувременно Полша спечели важното си гостуване в Албания с 1:0. Всичко друго освен победата на практика лишаваше "Дружина полска" от всякакви надежди за бараж. Гол на Карол Швидерски в 77-ата минута донесе успеха на гостите, а след попадението към терена полетяха толкова бутилки и предмети, че съдията Клеман Тюрпен прекрати мача за близо 10 минути.