• манчестър юнайтед-
  • 4:2-
  • английска висша лига

"Лисиците" показаха страхотен отборен дух и класа и заслужено триумфираха срещу подопечните футболисти на норвежкия мениджър

Това ли бе последният мач на Солскяер? И Лестър триумфира срещу слаб Ман Юнайтед - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Отборът на Лестър Сити постигна изключителна победа при домакинството си на Манчестър Юнайтед с резултат 4:2 в мач-спектакъл от 8-ия кръг на английската Висша лига.

Мейсън Грийнууд даде тон за головото шоу в 19-ата с фантастичен удар от дистанция, а Юри Тилеманс изравни в 31-ата минута с ново красиво изпълнение.

Чаглар Союнджу донесе пълния обрат за домакините в 78-ата, а Маркъс Рашфорд се завърна в игра и изравни 82-ата минута. Секунди след това Джейми Варди отново даде аванс на "лисиците",а резервата Патсон Дака оформи крайния резултат в добавеното време на срещата.

В останалите двубои от английската Висша лига, стартирали в 17:00 българско време, Саутхемптън спечели домакинството си на Лийдс с 1:0, Уулвърхемптън постигна драматичен успех с 3:2 при гостуването си на Астън Вила, Норич и Брайтън направиха 0:0 на терена на "канарчетата", а шампионът Манчестър Сити спечели домакинството си на Бърнли с 2:0.