Отново златни! Ансамбълът ни по художествена гимнастика спечели поредна титла

• многобой-
  • титла-
  • марбея

Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Ерика Зафирова, Стефани Кирякова и Лаура Траатс показаха усложнените си композиции, които изпълниха отлично и събраха сбор от 98.500 точки

Отново златни! Ансамбълът ни по художествена гимнастика спечели поредна титла - 1
Снимка: Българска федерация по художествена гимнастика/Фейсбук страница

Олимпийският шампион България спечели титлата в многобоя при ансамблите на турнира по художествена гимнастика Гран при в Марбея (Испания).

Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Ерика Зафирова, Стефани Кирякова и Лаура Траатс показаха усложнените си композиции, които изпълниха отлично и събраха сбор от 98.500 точки. Възпитаничките на Весела Димитрова и помощничката ѝ Михаела Маевска играха много силно в съчетанието си с три обръча и два чифта бухалки и бяха оценени с 47.850 точки, от които 39.900 за трудност. В композицията си с пет топки българките бяха още по-безапелационни и получиха рекордната оценка от 50.650 точки.

За олимпийските шампионки от България това е последно състезание преди Световното първенство в Япония в края на месеца. Българките се класират с най-високи оценки за двата финала на отделните уреди утре.

Сребърните медали в многобоя спечели Беларус с 94.550 точки (45.550 на обръчи и бухалки и 49.000 на топки).

На трето място останаха домакините от Испания с 83.100 точки (41.350 и 41.750). В турнира участваха само 4 ансамбъла. На четвърто място завърши САЩ със сбор от 75.050 точки.