Севиля се доближи до върха в Ла Лига след гросмайсторска победа над Селта

• ла лига

Андалуският тим излезе на трета позиция със 17 точки. Галисийци са 16-и с едва 7 точки

Севиля се доближи до върха в Ла Лига след гросмайсторска победа над Селта - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Севиля победи с 1:0 като гост Селта Виго в среща от 9-ия кръг на Ла Лига. Единственият гол в мача вкара Рафа Мир в 54-ата минута.

С успеха андалуският тим излезе на трета позиция със 17 точки. Галисийци са 16-и с едва 7 точки.

Шест минути след почивката Санти Мина пропусна да изведе домакините напред в резултата. Попадение на Рафа Мир в 54-ата минута с удар в левия ъгъл осигури ценния успех в полза на отбора от областта Андалусия.

Осем минути преди края на редовното време шут на Хави Галан от дистанция премина покрай вратата на севилци.