20 Октомври, 2021 22:21 1 734 0

Хебър отстъпи с 2:3 на Шахтьор Солигорск в Пазарджик

• хебър пазарджик-
  • шахтьор солигорск

Българският шампион ще трябва да преследва нов обрат във волейболната Шампионска лига

Хебър отстъпи с 2:3 на Шахтьор Солигорск в Пазарджик - 1
Снимка: Shutterstock

Българският шампион по волейбол Хебър Пазарджик отново инкасира загуба в първия мач в Шампионската лига, но този път у дома срещу отбора на Шахтьор Солигорск.

„Тигрите“ отстъпиха в първия гейм с 22:25, но в следващите две части прегазиха съперника на 15 и 14 точки. Гостите обаче се събраха и докараха срещата до тайбрек след успех в четвъртия гейм с 19:25. В решаващата част беларуският тим шокира българите, благодарение на страхотната му блокада.

Брадли Гънтър бе най-резултатният в зала „Георги Бенковски“ с 21 точки, а зад него се нареди нападателят на Шахтьор Павел Авдоченко със 17.

След седмица Хебър гостува в Беларус, за да години задължителен успех, ако иска да продължи напред в турнира.