• севиля-
  • леванте

Общо 8 гола паднаха в двете врати

Севиля и Леванте си спретнаха истинска футболна престрелка - 1

Севиля спечели футболната престрелка с Леванте в Примера Дивизион, като двата отбора си вкараха общо 8 попадения за удоволствие на привържениците на „Рамон Санчез Писхуан“.

Оливер Торес, Рафа Мир и Диего Карлуш вкараха по едно попадение през първата част за домакините, а Хосе Луис Моралес вкара първия си гол в мача за 2:1.

След почивката Мохамед Ел Хадади привидно сложи точка на спора за 4:1, но Моралес и Гонсало Мелеро върнаха интригата с два гола до средата на полувремето.

Фернандо обаче подряза крилете на „прилепите“ с един от редките си голове за „андалусийци“ в 64'.

Победата за Севиля означава, че тимът ще стъпи временно на върха в класирането, докато Леванте е все така без успех в първите си 10 мача до момента.