• спартак москва

Руското дерби се оказа всичко друго, но не и дерби на терена в Санкт Петербург

Зенит вкара 7 на Спартак за неудоволствие на Виктория Руи - 1
Снимка: Shutterstock

Зенит Санкт Петербург вкара цели 7 гола на един от традиционно големите си опоненти - Спартак Москва, за да се качи отново на върха в руската Висша лига с апломб.

Домакините водеха с цели 4 гола още на почивката, благодарение на Азмун (2), Клаудиньо и Мостовой.

След почивката Куинси Промес върна едно попадение, за да даде искрица надежда на „московчани“, че няма да се стигне до подобно тежко унижение, но това изтрая само две минути, защото Мостовой вкара за 5:1.

До края на мача Артьом Дзюба вкара от дузпа, когато Кофрие си изкара втори жълт картон, а малко преди последния съдийски сигнал Ерохин оформи крайното 7:1.

Така Зенит сложи край на серията от две поредни загуби, за да напомни на всички останали в шампионата, че това е големият фаворит за титлата.

Междувременно Спартак Москва разчиташе до момента основна на стабилната си защита, за да печели мачовете си, но след този мач тимът допусна почти толкова попадения, колкото в предходните 11 мача.