Българи спечелиха Източно Европейския Офроуд Шампионат

• офроуд-
  • рали

Вицешампиони са отново българи със същата машина – екипажа Мурат Капаноглу и Алекс Трендафилов

Българи спечелиха Източно Европейския Офроуд Шампионат  - 1

Този уикенд в Турция завърши последния кръг и в битка с 43 екипажа от Турция, Полша, Италия, Гърция, Румъния и Израел нашите момчета завършиха на 2 място.

Това бе достатъчно след победите им в предишните кръгове в Румъния и Гърция да се окичат с шампионската титла.

Екипажа на Владислав Велков и Илиян Георгиев с UTV Can-Am 1000 X3 спечели Източно Европейския Офроуд Рали Шампионат за 2021 година. Вицешампиони са отново българи със същата машина – екипажа Мурат Капаноглу и Алекс Трендафилов. И двата екипажа се състезават за един от най-големите клубове в България „Мотор Спорт Самоков“.

Тежките трасета с дължина над 500 км. около град Троя поднесоха много изненади на участниците. Другите двама български участници загубиха предните си позиции след инциденти в трасето. При автомобилите прототипи Т1 Салваторе Телиава и Александър Маслинков излетяха от пътя с техния Jeep Cherokee и загубиха лидерските си позиции до момента.

Другият български екипаж с UTV (бъги) Мурат Капаноглу и Александър Трендафилов от „Мотор Спорт Самоков“ до последния етап бяха в битка за подиума, но излизане от трасето им донесе загуба на време и се класираха на 5 място. Въпреки всичко точките са им достатъчни за второто място в Източно Европейския Шампионат.

В шампионата тази година взеха участие над 80 екипажа от цяла Европа и нашите момчета успяха да се справят с тежката конкуренция на фирмени отбори и скъпи прототипи.

Следващото им участие в последния кръг на Националния Шампионат в Русе в края на този месец.

Автор: Сребрина Гаджева