• английска висша лига

Саутхемптън също се възползва от кризата при биргмингамци

Пета поредна загуба за Астън Вила - 1
Снимка: EPA/БГНЕС/AРХИВ

Ранният гол на Адам Армстронг беше достатъчен за Саутхемптън да победи Астън Вила с 1:0 във Висшата лига и да увеличи натиска върху мениджъра на бирмингамския клуб Дийн Смит след петата поредна загуба.

И двата тима имаха шансове за гол в мача, в който Саутхемптън на Ралф Хазенхютъл доминираше през първото полувреме, но през втората част Вила взе инициативата в свои ръце

Астън Вила няма нито една точка след победата над Манчестър Юнайтед на 25 септември и може да се окаже в зоната на изпадащите след останалите мачове от уикенда. Бирмингамци имат само 10 точки от 11 мача, а спекулациите около бъдещето на наставника на тима Дийн Смит се увеличават с всеки изминал ден и след всеки лош резултат.

Саутхемптън пък записа втора поредна победа с 1:0 и временно се изкачи на 12-о място с 14 пункта.