Вижте резултатите на най-интересните мачове от NBA, играни тази нощ

• чикаго

Маями удържа Юта, Йокич спаси Денвър, а Филаделфия отново удари Чикаго

Вижте резултатите на най-интересните мачове от NBA, играни тази нощ - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Лидерът в Югоизточната дивизия Маями победи Юта със 118:115 в един от най-интересните мачове в Националната баскетболна асоциация през изминалата нощ. “Горещите” водеха с цели 19 точки в средата на последната четвърт, но борбените “джазмени” успяха да съкратят изоставането си и да намалят разликата до само една точка в последните 10 секунди при 116:115. Два успешни наказателни изстрела на Джими Бътлър и пропусната тройка от Донован Мичъл обаче решиха нещата в полза на Хийт.

Тайлър Хиро наниза 29 точки от пейката на победителите. Джими Бътлър добави 27 точки и 6 асистенции, а Кайл Лаури завърши с “трипъл-дабъл” от 20 точки, 12 борби и 10 асистенции за успеха на "горещите".

Донован Мичъл бе под пара за Юта с 37 точки и 7 асистенции. Майк Конли допълни с 18 точки, Боян Богданович реализира 16 точки, а Ройс О’Нийл наниза 15 точки на сметката си.

Денвър постигна трудна победа над Хюстън с 95:94. Никола Йокич завърши с дабъл-дабъл - 28 точки и 14 борби, а Аарън Гордън вкара две поредни тройки в последните две минути и допринесе за успеха на Нъгетс. Жокера пък се отличи с ключов чадър срещу Джей’Шон Тейт в последното нападение на “ракетите” в мача.

Уил Бартън завърши с 15 точки, 7 борби и 6 асистенции за Денвър, докато Майкъл Портър-младши напусна игра с контузия още в първата четвърт.

За Хюстън най-резултатен бе Даниел Тайс с 18 точки и 5 борби. Крисчън Ууид и Ерик Гордън вкараха по 12 точки, а Джей’Шон Тейт наниза 10 точки.

Филаделфия надделя над Чикаго със 114:105 като гост и спечели втори пореден мач срещу “биковете” в последните три дни. Джоел Ембийд наниза 30 точки и добави 15 борби, а Фуркан Коркмаз изравни рекорда в кариерата със седем тройки за победата, която е шеста поредна за Сиксърс и под номер 1000 в кариерата на треньра Док Ривърс.

Зак ЛаВийн завърши с 32 точки и 9 борби за “биковете”, които са трети в Източната конференция с 6-3. ДеМар ДеРоузън наниза 25 точки, Дерик Джоунс-младши вкара 12 от пейката, а Никола Вучевич отново бе под стандартите си с 11 точки и 11 борби при 5/16 стрелба от игра.