• херта-
  • байер леверкузен-
  • 1:1-
  • бундеслига

"Аспирините" се спасиха от загуба в последната минута от редовното време на двубоя

Херта изпусна Байер Леверкузен - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Отборите на Херта и Байер Леверкузен не успяха да се победят в среща от 11-ия кръг на немската Бундеслига.

В 27-ата минута попадение на Андрих бе отменено след щателна проверка на VAR. Причината за отмяната на попадението беше, че преди Амин Адли да отправи центрирането си към голмайстора, топката бе напуснала терена.

Херта откри резултата в 41-ата минута чрез Стеван Йоветич, който овладя топката около точката на дузпата с гръб към вратата и с обръщането си нанесе страховит удар с левия крак.

В самия край на редовното време Роберт Андрих, чийто гол бе отменен, донесе ремито на „аспирините“, когато след центриране топката случайно се озова в него и той отблизо нямаше затруднения да прати топката в мрежата.

В друг двубой от Бундеслигата днес, Кьолн и Унион Берлин си спретнаха мач с четири гола - 2:2.