• локомотив пловдив-
  • локомотив софия-
  • дербито на железничарите

Нападателят направи дузпа и бе изгонен в началото на втората част

„Пловдивчани“ спечелиха „Дербито на железничарите“ след миг невнимание на Бахмиди - 1
Снимка: Fakti.bg

Локомотив Пловдив спечели „Дербито на железничарите“ с 2:1, благодарение на един миг невнимание от страна на Карим Бумиди в началото на втората част.

Алжирецът бе изгонен за втори жълт картон при направената от него дузпа в 53', а от бялата точка Димитър Илиев вкара дежурния си гол за „смърфовете“.

Георги Минчев предреши изхода от дербито само няколко минути по-късно след отлично подаване на капитана на домакините.

Върджил Пансон все пак вкара почетно попадение на „столичани“ в 88', но отборът му нямаше сили за още драма.

С този успех тимът на Александър Тунчев се доближи до горната шестица, макар все още да е на точка зад Берое в подреждането.

Локо София пък увеличи серията си от мачове без победа на цели 6 и продължава да стои на ръба на зоната на изпадащите.