• серия а

Възпитаниците на Аурелио Андреацоли изненадаха Фиорентина

Тосканското дерби е за Емполи - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Отборът на Емполи постигна късен обрат и записа домакински успех с 2:1 над Фиорентина в тосканското дерби от 14-ия кръг на Серия А.

В 34-ата минута Джакомо Бонавентура центрира, а в опита си да изчисти топката Фабиано Паризи я прати в напречната греда. В 55-ата минута Душан Влахович откри резултата за гостите след добра асистенция на Хосе Кайехон. Така нападателят стана първият футболист в историята на Фиорентина с поне 28 гола в една календарна година.

В края на мача обаче домакините се мобилизираха и шокираха своя противник с два гола. В 87-ата минута Филипо Бандинели се възползва от грешка на Пиетро Терачано при центриране и прати топката в опразнената му врата. Само две минути по-късно Андреа Пинамонти направи обрата пълен с шут по земя.

Така Емполи се придвижи до 10-ото място в класирането с 19 точки в актива си, а Фиорентина е на 8-ата позиция с 21 спечелени пункта.

А в другия двубой от Серия А, игран по същото време, Сампдория подчини Верона в Генуа с 3:1.