Клаебо триумфира в Лилехамер

• йоханес клаебо-
  • ски бягане-
  • лилемахер

Любимецът на местната публика спечели финала на спринта убедително с време от 2:52.48 минути

Клаебо триумфира в Лилехамер - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Голямата звезда в ски бягането при мъжете Йоханес Клаебо спечели спринта в Лилехамер, Норвегия и поведе в генералното класиране за Световната купа.

Любимецът на местната публика Клаебо спечели финала на спринта убедително с време от 2:52.48 минути. Втори се нареди Томас Ларсен. Томас също е от Норвегия. Третото място в състезанието зае французинът Ришар Жув.

Клаебо е начело в генералното класиране за Световната купа по ски бягане при мъжете с 234 точки. Втори във временното подреждане е Александър Болшунов с 215 пункта. Руснакът Болшунов също е сред топ атлетите въобще в зимните спортове.