• интер-
  • фиорентина

Фиорентина с класическа победа

Тежки мачове за миланските грандове - 1

Отборът на Милан записа второ поредно равенство 1:1 в Серия “А” при гостуването на Каляри от 9-ия кръг. Тимът на Филипо Индзаги стигна до точката с доза късмет, тъй като момчетата на Зденек Земан играха по-добре и пропуснаха две чисти положения, а веднъж и гредата помогна на Кристиан Абиати. Виктор Ибарбо откри головата си сметка за този сезон в 24-ата минута, а Джакомо Бонавентура изравни с малко куриозен гол десет минути по-късно.

Така Милан вече е с актив от 16 точки на мечтаното трето място, като изостава само от лидерите Рома и Ювентус, които имат по 22.

Играчите на Филипо Индзаги имат по-добра голова-разлика от Сампдория и Удинезе, които също имат актив от 16 точки. Тимът на Лацио (15) обаче може да излезе еднолично на трето място при победа над Верона днес. Каляри остана 14-и с девет точки.

"Росонерите" приемат Палермо през уикенда, а играчите на Земан гостуват на "Олимпико" срещу Мирослав Клозе и компания.

Другият гранд от Милано Интер надви на "Джузепе Меаца" Сампдория. Срещата между "нерадзурите" и "моряците" завърши при резултат 1:0 за домакините, които изтръгнаха победата в 90-ата минута. Тогава точен от дузпа бе Мауро Икарди, който успя да се разпише срещу бившия си клуб.

Срещата се игра пред погледа на италианския селекционер Антонио Конте. Загубата в Милано извади Ил Дория от тройката във временното класиране, докато интеристите са с точка по-малко в силно наситената зона около златното трето място.

В друга среща от кръга, отборът на Фиорентина победи с 3:0 Удинезе на "Артемио Франки". В герой за "виолетовите" се превърна нападателят от Сенегал Кума ел Бабакар, който реализира две попадения в мрежата на Орестис Карнезис. Третото бе дело на Борха Валеро. Ел Бабакар бе близо до хеттрик, но в 73-ата минута пропусна от изгодна позиция. Победата на Ла Виола оставя тима на Винченцо Монтела в средата на класирането. Загубата на точки пък коства на Удинезе място в челната тройка на Серия "А".