Байер крачи уверено към осминафиналите – отново победи Зенит

• шампионска лига

Немците записаха трета победа от четири мача в групата

Байер крачи уверено към осминафиналите – отново победи Зенит - 1
Снимка: БТА/ AP

Байер (Леверкузен) победи Зенит с 2:1 в среща от четвъртия кръг на груповата фаза на Шампионската лига, играна в Санкт-Петербург. „Аспирините”, които преди две седмици надвиха руснаците в Германия, уверено крачат към осминафиналите.

Байер е едноличен лидер в група „С” с актив от 9 точки, следван от Монако с 5, Зенит с 4 и Бенфика с 1. По-късно тази вечер португалците приемат френския тим.

Сон Хюн-Мин даде преднина на Байер с гол в 68-ата минута. Отново кореецът се разписа пет минути по-късно след подаване на Кислинг. Домакините върнаха едно попадение в 89-ата минута чрез Рондон, но до края не успяха да изравнят резултата и записаха втора загуба в групата.