Гърците загубиха домакинството си на Фарьорските острови с 0:1

Уникален срам за Гърция, нов рекорд за Кристиано Роналдо - 1
Снимка: БТА/AP

Днес се изиграха мачовете от няколко от квалификационните групи за Евро 2016 г.

В най-интересния от тях Дания спечели гостуването си срещу Сърбия с 1:3. Сърбия започна ударно мача след гол на Зоран Тошич още в 4-та минута. Постепенно обаче датчаните иззеха инициативата в мача и достигнаха до обрат през второто полувреме. В герой за тях се превърна Николас Бендтнер, който отбеляза два гола в сръбската врата, а Симон Кяер добави още един.

Шокът дойде от Гърция, където бившите европейски шампиони изненадващо изгубиха домакинството си срещу абсолютните аутсайдери от Фарьорските острови с 0:1. Успехът за домакините донесе Едмундсон в 61-та минута, а това може би е най-срамното поражение в историята на гръцкия футбол. В същото време световните шампиони от Германия сложиха край на лошата си серия в групите и спечелиха домакинството си срещу Гибралтар с 4:0.

Криситиано Роналдо пък счупи още един рекорд в кариерата си. Той донесе победата на Португалия над Армения с 1:0, а това беше неговият 23-ти гол на ниво Европейски първенства и квалификации, което го прави и най-резултатния футболист в историята на надпреварата.