• домовчийски

Головете за столичани отбелязаха Аниете и Домовчийски

Левски победи Пирин Разлог в контрола - 1
Снимка: БТА
„Левски” победи с 2:0 Пирин (Разлог) в приятелска среща, която се игра на стадион „Георги Аспарухов”. Попаденията за тима на Георги Иванов-Гонзо бяха дело на Аниете и Валери Домовчийски през втората част.

Гонзо заложи на голяма част от основните си играчи, като само Антон Огнянов и Пламен Димов бяха титуляри, а рядко получават шансове в мачовете от „А” група. През второто полувреме треньорът на „Левски” даде шанс на младите Илиев, Сандов и Буров. На терена със син екип се появи и Димитър Макриев, който поддържа форма с тима.

Първото полувреме не предложи почти нищо интересно за зрителите на стадиона. „Левски” имаше лек превес, който обаче не бе материализиран.

За осем мините през втората част „Левски” вкара два гола. В 50-ата активния Огнянов намери Мирослав Иванов, който от своя страна пусна добре към Аниете и испанецът прониза стража на Пирин за 1:0.

В 58-ата минута Пламен Димов пусна топката към наказателното поле на гостите, Прохазка се размина, но след него Домовчийски реализира за крайното 2:0.