• руполдинг

Утре е масовият старт на 15 километра

Силно представяне на българските биатлонисти в Руполдинг - 1
Снимка: БФ Биатлон

Най-добрите български биатлонисти Красимир Анев и Владимир Илиев регистрираха още едно много силно състезание за Световната купа.

И двамата влязоха в първите 20 в спринта на 10 км в германския зимен център Руполдинг. Анев финишира осми, докато Илиев завърши 17-и в състезанието.

Красимир Анев бе безгрешен на стрелбището, бе пети след втората стрелба, а в крайна сметка финишира осми, на 11 секунди от подиума. С този си успех той се изкачи на девето място в класирането за Световната купа. Илиев направи една грешка при първата стрелба.

Норвежецът Йоханес Бьо не остави никакъв шанс на конкурентите си. 10 повалени мишени и най-бързото ски бягане му донесоха седма победа в кариерата.