Борусия се съживи, Байерн отново на пътя на победите

• борусия дортмунд-
  • фрайбург

Борусия Дортмунд вече не са последни в Бундеслигата

Борусия се съживи, Байерн отново на пътя на победите - 1
Борусия Дортмунд най-после спечели първа победа тази година, разгромявайки Фрайбург с 3:0 като гост в двубой от 20-ия кръг на германската Бундеслига, състоял се на стадион "Шварцвалд-щадион".

"Жълто-черните" наложиха зверски натиск още от самото начало и откриха резултата в деветата минута след грешка на Франц. Обамеянг финтира вратаря и остави за Марко Ройс, който се разписа на празна врата.

Борусия намали оборотите през второто полувреме, залагайки на опасни контраатаки. Те дадоха резултат и Пиер-Емерик Обамеянг материализира силното си представяне с две попадения, получавайки голови подавания от Гюндоган и Кагава.

Дортмунд събра 19 точки и се отлепи от дъното, където в момента се намира Щутгарт. Швабите имат по-лоша голова разлика от Фрайбург. И двата тима имат по 18 пункта.

Байерн Мюнхен постигна първи официален успех за 2015 година, надигравайки Щутгарт с 2:0 като гост среща от 20-ия кръг на германската Бундеслига, която се игра на стадион "Мерцедес-Бенц Арена". Това бе 13-а поредна победа на Байерн над Щутгарт във всички турнири.

Германският първенец изигра слабо първо полувреме и дори имаха късмет, че техничен изстрел на Сакаи облиза страничната греда. При първата си добра възможност баварците все пак откриха резултата, когато Ариен Робен разстреля вратаря Улрайх след подаване на Митчел Вайзер.

Веднага след почивката Давид Алаба сложи точка на спора с невероятно изпълнение от пряк свободен удар, пращайки кълбото в горния десен ъгъл от около 25 метра с левачката. До края мачът се доиграваше.

Байерн събра 49 точки на върха и запази разликата от осем пункта пред Волфсбург.