• меси-
  • суарез

Неймар и Меси бяха точни за гостите

Барселона надви Еспаньол, "каталунците" докосват титлата - 1

Тимът на Барселона продължава похода си към 23-та шампионска титла в Примера дивисион. "Каталунците" надиграха като гост отбора на Еспаньол с 2:0 в градското дерби, 33-ти кръг на испанското първенство. Освен това, гостите играха над половин час с човек по-малко, след като Жорди Алба бе изгонен в 55-та минута на двубоя. Звездата отново бе Лионел Меси, който бе в основата на успеха за своя отбор, изигравайки превъзходен мач.

Барселона започна ударно двубоя и до 25-тата минута вече разполагаше с два гола аванс. Неймар откри резултата в 17-тата минута след страхотна атака, а само малко след това самият Меси удвои. Това бе 36-ти гол за аржентинския гений в първенството, а битката за голмайсторския приз за сезона между него и Кристиано Роналдо (39 попадения) продължава.

Освен двата си гола, Барселона направи още куп пропуски, с които можеше да направи резултата още по-категоричен. Триото Суарез-Неймар-Меси продължава да работи на пълни обороти и до края на настоящата кампания става страшно за противниковите отбрани.

С днешната победа "каталунците" има 5 точки аванс преди големия съперник Реал (Мадрид), които обаче са с мач по-малко, след като не са изиграли гостуването си на Селта (Виго). До края на първенството остават 5 кръга.