• андре-пиер жиняк

Жиняк вкара и двата гола за Марсилия

Марсилия прекъсна кошмарната си серия в Лига 1 - 1
Снимка: БТА/ AP

Марсилия прекъсна кошмарната си серия от четири поредни загуби във френското първенство.

В първа среща от 35-ия кръг на Лига 1 тимът на Марсело Биелса победи Мец като гост с 2:0.

Андре-Пиер Жиняк вкара и двете попадения. 29-годишният нападател се разписа първо в 38-ата минута след грешка на вратаря на домакините, а в 62-ата оформи крайния резултат с прехвърлящ удар.

По този начин Марсилия временно се завърна на четвъртата позиция в таблицата с актив от 60 точки. Лидер е ПСЖ със 71 точки, следван от Лион с 68 и Монако с 62.