• шампионска лига

Българинът с 68 минути на терена срещу грузинци

Партизан и Божинов напред в Европа - 1
Снимка: facebook
Партизан победи грузинския Дила Гори с 2:0 като гост и с общ резултат 3:0 преодоля съперника си във втория квалификационен кръг на Шампионската лига. За "гробарите" 68 минути игра Валери Божинов преди да бъде заменен от Иван Сапонич. Другият българин в тима на Партизан Иван Бандаловски дори не попадна в групата.

Головете за победата на Партизан срещу грузинския шампион вкараха Дарко Брашанац (37') и Абубакар Умару (64') и бяха сменени в последните минути на мача.

Следващият съперник на Божинов и компания е победителят от битката Тренчин (Словакия)/Стяуа (Румъния), които играят утре при 2:0 за румънците в първия мач.