• уест хям-
  • моуриньо
Уест Хям "удари" Челси и излезе на втора позиция - 1
Снимка: БТА/XINHUA

Челси бързо-бързо се върна на пътя на разочарованието в Английската висша лига. "Сините" загубиха гостуването си на Уест Хям с 1:2 и продължават с неубедителното си представяне от началото на сезона.

Мауро Сарате откри резултата за "чуковете" още в 17-тата минута. Домакините от "Ъптън парк" можеха да удвоят аванса си в края на първата част, но Мануел Лансини не успя да уцели вратата, прехвърляйки Асмир Бегович.

В 45-тата минута Челси остана с човек по-малко, когато втори жълт картон получи Неманя Матич. Това усложни още повече ситуацията пред тима на Жозе Моуриньо. Въпреки това, "сините" все пак успяха да върнат попадението в 56-тата минута, когато точен бе Гари Кейхил след разбъркване в малкото наказателно поле на Уест Хям.

В 79-тата минута Анди Керъл надигра бранителите на Челси във въздушен двубой и вкара победното попадение за "чуковете".

Челси продължава да "затъва". Шанпионите са на 14-та позиция с 11 точки. С днешната победа, Уест Хям събра 20 точки и зае второ място във временното класиране преди утрешното дерби между Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед.