• словения-
  • ярмоленко

Ярмоленко и компания биха Словения с 2:0, но можеха да вкарат много повече

Украйна на крачка от Евро 2016 - 1

Украйна победи Словения с 2:0 в първия бараж за класиране на Евро 2016. Така украинците са на път да си отмъстят на своя противник за отпадането на баражите преди 15 години. Тогава Словения шокиращо елиминира по-силния си опонент и се класира за Евро 2000.

Мачът се игра на "Лвов Арена" в едноименния град, а домакините тотално надиграха противника си. Ярмоленко откри резултата в 22-ата минута, след като финтира елегантно двама-трима противникови играчи и от близка дистанция реализира. В 54-ата минута пък Селезньов засече с крак прекрасно ниско центриране на Федетски.

За гостите играха преминалите през "А" група Миливое Новакович и Роман Безяк, като първият бе титуляр, докато последният влезе като резерва.