• в група

Армейците се наложиха с 8:1 над Септември (София)

ЦСКА размаза пореден съперник - 1
Снимка: БТА

ЦСКА записа 18-та поредна победа в Югозападната "В" група. "Червените" разбиха Септември (София) с 8:1 на стадион "Българска армия". За първи път от началото на сезона на трибуните се появи Гриша Ганчев, който до момента не бе гледал мач на ЦСКА. Успехът на възпитаниците на Христо Янев едва ли е новина, но такава се появи в добавеното време на първото полувреме. Тогава защитникът на Септември Николай Николов вкара дузпа. Това бе първото попадение, което ЦСКА инкасира във "В" група от началото на сезона. До този момент единствено Александър Бранеков си бе отбелязал един автогол и във всички други мачове "червените" опазваха вратата си суха.

С хеттрик се отличи Костадин Хазуров, Самир Аясс и Николай Цветков добавиха по две попадения, а едно отбеляза Момчил Цветанов. За Септември бе точен Николов от дузпа.

ЦСКА можеше да победи и с двуцифрен резултат, ако не бяха пропуските и лежерното поведение след бързите три гола през първото полувреме. Септември заслужава само добри думи за старанието, раздаването и опитите да атакуват. Почти всички момчета на треньора Христо Арангелов са родени 1998/1999 година, а единствените по-опитни бяха Николай Николов и Александър Манолов.

Още в 20-ата секунда Момчил Цветанов откри резултата след удар от воле за 1:0. В 8-ата минута Хазуров покачи на 2:0, след като прехвърли вратаря и с глава довкара топката. Преди това, в 6-ата минута Христо Янев извърши принудителна смяна, след като Маламов получи контузия, а на негово място се появи Александър Александров. В 17-ата минута Самир Аясс направи резултата 3:0 след удар с глава. Последва спокойствие и отпускане в "червените" редици. В добавеното време на първото полувреме съдията Станимир Тренчев даде дузпа за Септември за задържане на Йордан Йорданов. Опитният защитник Николай Николов вкара за 1:3.

През второто полувреме ЦСКА наниза още пет гола. В 50-ата минута 4:1 направи Костадин Хазуров, а в 54-ата Самир Аясс покачи на 5:1, след като засече центриране отляво на Александър Александров. Последваха смени за Христо Янев, който пусна в игра Петър Витанов и Николай Цветков. Именно Демона отбеляза следващите две попадения. В 70-ата минута халфът се разписа от дузпа за 6:1, а 7:1 направи в 87-ата минута. Преди това Костадин Хазуров пропусна, а Момчил Цветанов уцели гредата. Крайното 8:1 оформи Хазуров в последната 90-та минута.