• биатлон-
  • световно първенство

Българинът направи една грешка в стрелбата в спринта

Владимир Илиев завърши десети в Норвегия - 1

Владимир Илиев се класира на десето място в спринта на 10 километра при биатлонистите, с който започнаха индивидуалните стартове от Световното първенство по биатлон в норвежкия курорт Холменколен.

Българинът направи един пропуск в двете си стрелби, като пробяга трасето за 26.27,6 минути и остана на 52,2 секунди от шампиона Мартен Фуркад. Французинът бе перфектен в стрелбата, като финишира за 25.35,4 минути и аванс от 26,9 секунди пред втория Оле Ейнар Бьорндален от Норвегия.

Красимир Анев остана на 34-о място, Михаил Клечеров е 49-и, а Антон Синапов 65-и.