• македония-
  • контрола-

Нашите спечелиха гостуването на Филип II с 2:0

България победи Македония в Скопие - 1

Националните отбори по футбол на Македония и България завършиха при резултат 0:2 в контролна среща, която се проведе на стадион "Филип II" в Скопие. Димитър Рангелов се разписа за "трикольорите" в 66-ата минута. Александър Тонев удвои в 87-та.

През първата част двата тима не успяха да си отбележат гол. До 10-ата минута на двубоя нямаше сериозни голови положения пред някоя от двете врати. В 15-ата минута Димитър Рангелов пропусна да застраши вратата на македонците, пращайки топката в стената от пряк свободен удар.

В 24-ата минута македонците стигнаха до първа чиста ситуация за гол. Звездата на западните ни съседи Горан Пандев засече центриране и стреля с глава от близко разстояние, но ударът му срещна страничния стълб.

Малко преди края на първата част се откри добър шанс за България, но до гол така и не се стигна. Димитър Рангелов проби добре и стреля от малък ъгъл, но вратарят на македонците Димитриевски спаси.

В средата на втората част националите ни "разпечатаха" вратата на домакините с, може би, най-добрата си атака в мача. Страхил Попов центрира, Ивелин Попов хитро отклони към Рангелов, който не сбърка - 0:1.

В 79-ата минута България изпълни първия си корнер в двубоя. В заключителните минути влезлият като резерва Александър Тонев реализира второ попадение за нашите, завършвайки хубава комбинация, започнала от Спас Делев и Ивелин Попов.

Ивайло Петев е направил три промени в титулярния състав спрямо мача с Португалия. Героят срещу Кристиано Роналдо и компания, вратарят Владислав Стоянов, отстъпва мястото си под рамката на Божидар Митрев. Георги Терзиев и Васил Божиков пък заменят Александър Александров и Страхил Попов в отбраната.

МАКЕДОНИЯ: Столе Димитриевски, Стефан Ристовски, Леонард Жута, Кире Ристевски, Ванче Шиков, Никола Глигоров, Остоя Степановски (60' - Алими),  Иван Тричковски, Горан Пандев, Агим Ибрахими (76' - Несторовски), Асис Янович (60' - Костовски)

БЪЛГАРИЯ: Божидар Митрев, Васил Божиков, Георги Терзиев, Николай Бодуров, Страхил Попов, Светослав Дяков, Ивайло Чочев, Михаил Александров, Марселиньо (77' - Спас Делев), Ивелин Попов, Димитър Рангелов (84' - Александът Тонев)