• серия а

Българинът игра 63 минути при загуба на тима си в плейофите за влизане в елита

Гълъбинов и Новара не успяха да влязат в Серия "А" - 1
Снимка: БТА

Българският нападател Андрей Гълъбинов започна като титуляр при загубата на Новара с 2:4 като гост от Пескара в среща-реванш от полуфиналните плейофи за класиране в Серия А. Пескара спечели с общ резултат 6:2 и ще играе на финала на плейофите срещу Трапани. Новара пък остава в Серия Б и през следващия сезон.

Гълъбинов игра до 63-ата минута, когато беше заменен от Феличе Евакуо.  Българинът завършва сезона с 13 попадения.

Домакините поведоха с гол на Джанлука Лападула още във 2-ата минута, а Кристиан Паскуато удвои в 34-ата. Франческо Дзампано си отбеляза автогол в 45-ата минута, а Даниеле Буцерголи изравни 2:2 в 73-ата минута. Даниеле Верди вкара два гола за успеха на Пескара в последните 10 минути на мача.